Türk Kızılay’ı Madalya Töreninde Değişim Merkezi Etkisi

...

Değişim Merkezi Grup, 15.yılını kutladığı bu sene Kızılay Platin Madalyası ile onurlandırıldı. Hayırsever bağışçılara verilen altın ve platin madalyalara layık görülen Değişim Merkezi, Türk Kızılay’ı ile gerçekleştirdiği yeni anlaşma ile iyilik için büyük bir adım atmış oldu.

Kurulduğu 1868 yılından bugüne bağışçılarından aldığı güç ile milyonlarca insana yardım ulaştıran, onların yaralarını saran Türk Kızılay’ı, yardım sevenlerini 151. kuruluş yıldönümünde, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen madalya töreni ile buluşturdu. Törende Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık madalyaları sahiplerine takdim etti.

Kızılay’ın yurt içi ve yurt dışı insani yardım operasyonuna bağışlarıyla destek veren, gayrimenkul bağışlarıyla binlerce ihtiyaç sahibinin yüzünü güldüren iş adamları, sanatçılar, sivil toplum örgütleri, gazeteciler ve vatandaşlar, Türk Kızılay’ının madalya töreninde bir araya geldi. Ev sahipliğini Genel Başkan Dr. Kerem Kınık ve Kızılay yöneticilerinin yaptığı törende, Hilâl-i Ahmer Koleksiyonu’nda, aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu ve 63 sanatçının hazırladığı sergide 98'i büyük, 9'u küçük olmak üzere toplam 107 hilal açık arttırma ile Türk Kızılay’ının hayırseverlerine sunuldu.

Küçükten büyüğe birçok destekçisi ile iyilik için büyük adımlar atan Türk Kızılay’ı ile ortak bir projeye Değişim Merkezi Grup Şirketleri adına adım atan Garanti Barter Yönetim Kurulu Başkanı Birbey Ergün destekleri sebebiyle Platin Madalya ile ödüllendirildi. Altın, gümüş ve platin olmak üzere toplam 150 hayırseverin yardımlarının onurlandırıldığı törende, yeni proje ile yardımların grup olarak arttırılacağını vurgulayan Birbey Ergün “Türk Kızılay’ı gerek milletimiz gerekse tüm dünya milletleri için yardımseverlik, merhamet ve dayanışmanın en büyük sembolüdür. Yardımseverlerinin özverili ve gönüllü bir şekilde yürüttüğü tüm faaliyetlere destek olabilmek, yatırım alanları genişleterek sağlık ve eğitim hizmetleri başta olmak üzere sürdürülebilir hayat standartları için birlik ve beraberlik içinde çalışmak, bizlerin en önemli görevlerimizdendir. Garanti Barter olarak tüm üyelerimizle birlikteliğin gücünü ispatlayabileceğimiz bir hareket başlatıyoruz. Barter sistemi ile ticaret ve ihracatın yanı sıra, bağış organizasyonlarını yöneterek, Türk Kızılay’ının tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz.” dedi.

Madalyasını Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’den alan Birbey Ergün, sektörde 15.yıllarını kutladıkları bu sene, Türkiye’de benzeri görülmemiş bu organizasyon ile tüm ülkede büyük bir iyilik hareketinin başlatılacağına dair inançlarının tam olduğunu vurguladı.

Garanti Barter Hakkında

Değişim Merkezi, dünyada yaygın olarak kullanılan barter sisteminin, ülkemiz ticaretine yeni bir soluk getirmesi amacıyla, 2004 yılında Garanti Barter’ı hayata geçirmiştir. Güçlü sermaye yapısı ve kurumsal kimliğinin yanı sıra işini sahiplenen, sorunları çözme konusunda yaratıcılığını kullanan, akılcı çözümler üreten deneyimli kadrosu ile Değişim Merkezi; gelişmekte olan barter sektörünün en güçlü temsilcilerindendir. Her yıl başarısını katlayarak arttıran Garanti Barter, ülkemizin önde gelen büyük şirketleri ile gerçekleştirdiği projeler ile kazanmış olduğu olumlu referanslar sayesinde her geçen gün portföyünü zenginleştirerek 8000 üye sayısını aşmıştır.